KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16661017

nr 1666 1017

Johan Krouthén

(1858-1932), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1922, kor i solsken. Olja på duk, 53x78 cm, yttermått inklusive ram: 72x97 cm

Johan Krouthén, svensk målare född 1858, död 1932.

Utrop:

35.000 kr

Såld:

30.000 kr

måndag 9 december 2024
kl 19:09:42

4/12 13:38:11 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 9 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Johan Krouthén

Läs mer om Johan Krouthén